Manželka začala piť alkohol a dala žiadosť o rozvod


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trenčiansky
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 26. 12. 2016

Otázka: Manželka začala piť alkohol a dala žiadosť o rozvod

Dobrý deň. mám takýto problém, ktorý som na Vašej stránke nenašiel. Sme 25 rokov manželia. Manželka má rakovinu prsníka. Je rok po operácii užíva liek proti rakovine /TAMOXIFEN/ začala piť alkohol a vypisuje si zamilované SMS zo ženatým chlapom volala nám jeho manželka každý deň toto trvá od konca septembra. Začala nás s dcérou /26 rokov/ obviňovať zo všetkého možného. Chceme jej pomôcť, lenže ešte k tomu dala žiadosť o rozvod, že už nechce so mnou žiť, z čoho som psychicky skolaboval a musel som vyhľadať psychiatra, ktorý mi stanovil Dg. depresia. Nevydrží bez alkoholu, chodí k svojej sestre len, aby mala zámienku piť nadáva nám vyhráža sa nám, že nás vyhodí z bytu /byt je jej za/ slobodna, ak jej spomenieme alkohol, že nesmie piť na lieky a takú diagnózu, tak nám povie, aby sme sa dali vyšetriť. a hovorí o sebe, že je vyliečená z rakoviny. Neviem ako mám postupovať pri rozvode, či mám sudcovi povedať, že je smrteľne chorá a začala piť. Doteraz sme žili ako usporiadaná rodina. Môže jej sudca nariadiť psychiatrické vyšetrenie osobnosti alebo nejakú liečbu pokiaľ nespáchala trestný čin. Ja nebudem súhlasiť z rozvodom, lebo viem že to robí alkohol. Môžem požiadať sudcu o preskúmanie jej zdravotného stavu a môže sudca zohľadniť moje ochorenie pri rozvode? Lekár mi povedal, že to je psychické týranie a ja sa budem z toho liečiť asi 6 mesiacov hoci nie som na PN, musím z niečoho žiť mám živnosť. Veľmi veľmi Vás prosím, keby ste mi odpovedali ako mám postupovať. Ďakujem

Odpoveď: Manželka začala piť alkohol a dala žiadosť o rozvod

Dobrý deň, súd sa jej žiadosťou zaoberať bude a musí zistiť, či je medzi vami rozvrat manželstva. 

Na to, aby ju dal súd vyšetriť by ste museli uviesť skutočne vážne okolnosti, ktoré by odôvodňovali takýto postup súdu.

To, čo ste uviedli do mailu možno považovať za vážne okolnosti. Ak však chcete dosiahnuť to, aby Vás súd nerozviedol, museli by ste žiadať v konaní vypočuť aj svoju dcéru.

Ak z jej výsluchu súd zistí, že je to chorobou, tak vás potom nemusí rozviesť.

Ohľadom bytu: z bytu sa nesťahujte dobrovoľne. Ak by Vás chcela vyhodiť, musela by Vám nájsť náhradné ubytovanie (v prípade ak sa nemáte kam presťahovať).

Keď príde papier zo súdu, napíšte súdu svoje vlastné vyjadrenie a žiadajte vypočuť svoju dcéru.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju tu:

Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí