Dobrý deň,
v takomto prípade sa bude vychádzať z toho, že byt bol vo výlučnom vlastníctve manžela. Hypotéka na rekonštrukciu, ak bola táto vzatá počas manželstva, pričom následne boli získané prostriedky v celosti použité na rekonštrukciu, tak potom bude možné žiadať v rámci vyporiadania polovicu získanej sumy ako spoločné prostriedky, ktoré boli vynaložené ako investícia do nehnuteľnosti vo výlučnom vlastníctve iba jedného z manželov. Ak by sa išlo do súdneho konania, tak bude potrebné preukázať, že získaná suma z hypotéky bola investovaná do rekonštrukcie. Bezpodielové spoluvlastníctvo sa môže vyporiadať buď dohodou, formou súdu, prípadne uplynutím trojročnej doby od jeho zániku. Podľa ust. § 149 ods. 1 až ods. 4 Občianskeho zákonníka:
(1) Ak zanikne bezpodielové spoluvlastníctvo, vykoná sa vyporiadanie podľa zásad uvedených v § 150.
(2) Ak dôjde k vyporiadaniu dohodou, sú manželia povinní vydať si na požiadanie písomné potvrdenie o tom, ako sa vyporiadali.
(3) Ak sa vyporiadanie nevykoná dohodou, vykoná ho na návrh niektorého z manželov súd.
(4) Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vyporiadaniu dohodou alebo ak bezpodielové spoluvlastníctvo manželov nebolo na návrh podaný do troch rokov od jeho zániku vyporiadané rozhodnutím súdu, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník užíva. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerane o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.