POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Nárok na majetok ako družka?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Nárok na majetok ako družka?

Aké mám právo na majetok po šiestich rokoch spolužitia ako partnerka, keď sa byt a auto kupovali počas tohto vzťahu? Ja som financovala chod celej domácnosti a výdavky svojho syna (z prvého manželstva), zatiaľ čo on financoval byt a auto. Teraz ma vyhadzuje z bytu, bez finančnej pomoci. Ďakujem, s pozdravom.

Odpoveď: Nárok na majetok ako družka?

Dobrý deň, byt a auto patria tomu, kto ich kupoval. Ak ste sa dohodli, že budú veci v podielovom spoluvlastníctve, musíte to vedieť preukázať. Ak by ste nevedeli preukázať, že ste sa tak dohodli, potom tieto veci zostanú vo vlastníctve vášho druha.

Pokiaľ ste do nehnuteľnosti a do auta investovali svoje peniaze, potom ich môžete požadovať vrátiť. Musíte to však tiež vedieť preukázať. Náš zákon nechráni družku, tak ako manželku. Druh a družka sú v podstate dve osoby a právny vzťah medzi nimi je rovnaký ako pri kamarátoch alebo známych. Pokiaľ by ste boli zosobášení, potom by ste to mali jednoduchšie. V tomto prípade budete musieť vedieť dokazovať svoje tvrdenia.