Rozvod a zdedený majetok

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Trnava

Otázka: Rozvod a zdedený majetok

Dobrý deň, chcem sa rozviesť a mám otázku týkajúcu sa majetku. S manželom nemáme spoločný majetok, ale počas manželstva prebehlo dedičské konanie po mojej babke. Spolu s mojimi dvoma súrodencami vlastním ornú pôdu a starší dom, každý v podiele 1/3. Chcem sa spýtať, či sa to pri rozvode bude deliť, alebo mám nárok na to iba ja. Čo v prípade, že si na to bude nárokovať aj môj manžel? Ale čo ak si nebude nárokovať, pridelí to súd iba mne? Ďakujem, Stanka.

Odpoveď: Rozvod a zdedený majetok

Dobrý deň,

pokiaľ ide o Vašu otázku ohľadom rozvodu a zdedeného majetku, tak uvádzame, že majetok, ktorý ste nadobudli počas manželstva dedením nepatrí do bezpodielového spoluvlastníctva manželov (ďalej len "BSM"). To vyplýva priamo zo zákona, preto sa po rozvode so zdedeným majetkom deliť nebudete, tento majetok patrí iba Vám.