Koncesionársky nedoplatok

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Koncesionársky nedoplatok

Dobrý deň, od RTVS som obdržala list, v ktorom mi oznamujú, že mám dlh vo výške 542,44 eur na koncesionárskych poplatkoch. Svoj účet na elektrinu som založila 22. 10. 2008. Až po 10 rokoch si všimli, že tieto poplatky som nehradila. Ja som bola presvedčená, že platím. Nemali ma o tejto situácii upozorniť upomienkami? Nie je táto doba takmer 10 rokov už premlčaná? Musím uhradiť celý táto poplatok? Ďakujem.

Odpoveď: Koncesionársky nedoplatok

Dobrý deň,

na Vašu otázku uvádzame nasledovnú odpoveď :

1./ Všeobecná premlčacia doba v zmysle ust. § 101 Obč. zákonníka je 3 roky.

2./ V otázke neuvádzate, za ktoré obdobie od 22.10.2008 je nedoplatok vo výške 542,44 €. Odporúčame Vám uhradiť koncesionársky poplatok za posledné tri roky t.j. : od júna 2015 do júna 2018 a zostatok neuhradiť. RTVS napíšte doporučený list, že za uvedené obdobie 3 rokov uhradzujete poplatok a v zostatku vznášate námietku premlčania. V príkaze na úhradu cez banku alebo na pošt. poukážke uveďte preto, za ktoré obdobie  poplatok platíte, teda aby obdobie platby bolo špecifikované.