Koľko stojí rozvod?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trnava

Otázka: Koľko stojí rozvod?

Dobrý deň! Rada by som sa spýtala, koľko stojí rozvod? Ako dlho musíme žiť spoločne, aby som mohla uplatňovať nároky voči manželovi? A koľko trvá rozvodové konanie? Ďakujem! S pozdravom.

Odpoveď: Koľko stojí rozvod?

Dobrý deň, cena za rozvod sa odvíja od toho, či chcete iba spísanie návrhu na rozvod alebo aj zastupovanie na súde a tiež od toho, či sú predmetom konania aj deti alebo ide iba o samotný rozvod.

Rozvodové konanie môže trvať pri správnom podaní návrhu od jedného mesiaca až po niekoľko mesiacov v závislosti od postoja Vášho manžela k rozvodu a tiež k úprave práv a povinnosti k deťom. Ak sa neviete dohodnúť, môže to trvať dlho.

Ospravedlňujem sa ale Vašej druhej otázke nerozumiem.