Koľko stojí návrh na rozvod?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Koľko stojí návrh na rozvod?

Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o odpovede na nasledujúce otázky: 1. Koľko približne stojí spracovanie návrhu na rozvod? (sme dohodnutí, deti nemáme). V akom časovom rámci ste schopní tento návrh pripraviť? 2. Ako dlho približne trvá vytýčenie pojednávania na súde BA 1? Existuje možnosť nejakého zrýchleného konania? 3. Zaniká rozvedením manželstva automaticky aj BSM? Je po rozvode možné sa nejakým notárskym zápisom dohodnúť na rozdelení, alebo to musí prejsť cez súd? Ďakujem veľmi pekne. Beata

Odpoveď: Koľko stojí návrh na rozvod?

Dobrý deň, pokiaľ ide o odpoveď na otázku, koľko stojí návrh na rozvod, tak to Vám môžeme oznámiť mailom po tom, ako budeme vedieť dôvod rozpadu manželstva.

Ak manžel súhlasí s rozvodom, potom rozvod môže prebehnúť pomerne rýchlo. Niektorí klienti chcú návrh do 24 hodín, tak im ho v tejto lehote pripravíme. Takéto expresné spracovanie návrhu je však za príplatok.

Okresný súd Bratislava I, je pomerne pomalý (aspoň v tomto čase). Dá sa však návrh spracovať tak, aby súd rozhodol bez nariadenia pojednávania (aj keď to závisí tiež od sudcu, ktorý bude rozhodovať).
Správnym postupom (ktorý Vám poradíme, ak by sme Vám s rozvodom pomáhali) dokážete ušetriť mesiace čakania. Na týchto stránkach sme už veľa písali o tom, ako urýchliť rozvod (prečítajte si naše odpovede v iných veciach).

Rozvodom zaniká BSM, potom sa môžete do 3 rokov od rozvodu vysporiadať dohodou. Stačí spísať písomnú zmluvu, nemusí to ísť opäť na súd.