Kam podať návrh na súd

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Košice

Otázka: Kam podať návrh na súd

Dobrý deň, chcel by som sa rozviesť, ale neviem, ako na to. S manželkou nežijeme v spoločnej domácnosti približne sedem rokov. Kontakt sme udržiavali buď telefonicky, alebo prostredníctvom dohodnutých stretnutí. Náš spoločný majetok - rodinný dom, autá - nám exekútori zobrali kvôli našim dlhovým záväzkám. Od tej doby nemáme žiadny spoločný majetok, trvalý pobyt sme nahlásili u mojich rodičov a odvtedy bývame oddelene. Ja pracujem a bývam v Bratislave, manželka býva v okrese Malacky. Rád by som vedel, kde by som mal podať návrh na rozvod, keďže na spoločnej adrese sme nebývali ani jeden jediný deň. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Kam podať návrh na súd

Dobrý deň, ak ste niekde spoločne bývali a niektorý z Vás v obvode tohto súdu ešte býva, potom je príslušný súd v tomto obvode. Pozor: Nie je dôležité trvalé bydlisko.

Ak v obvode tohto súdu už nikto nebýva, potom je príslušný súd, kde býva odporca (manželka).