Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Dvakrát vyplatená mzda

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Dvakrát vyplatená mzda

Dobrý deň, prišla mi od zamestnávateľa výplata dvakrát za mesiac v plnej sume. Som povinná to vrátiť? Ďakujem.

Odpoveď: Dvakrát vyplatená mzda

Dobrý deň,
odporúčam kontaktovať priamo zamestnávateľa a oznámiť mu jeho omyl pri úhrade mzdy. Ide o to, či druhá položka vyplatenej mzdy nie sú odmeny alebo 13. plat. Ak by to tak nebolo, zamestnávateľ je oprávnený sumu vymáhať titulom vydania bezdôvodného obohatenia v zmysle ust. Obč. zákonníka.