POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako sa brániť voči vymáhačom?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Ako sa brániť voči vymáhačom?

Prosím o radu. Mám väčší dlôh v banke. Nedokážem ho splácať, nedarí sa mi vyčleniť peniaze na splátky, pretože som dôchodkyňa. Denno-denne ma telefonicky kontaktuje vymáhací agent. Čo mám robiť? Nehnuteľnosť nevlastním, nemajú mi čo vziať, jedine ak zasiahnu do môjho dôchodku.

Odpoveď: Ako sa brániť voči vymáhačom?

Dobrý deň,

pokiaľ viete že dlhujete banke peniaze, zrejme najlepším spôsobom bude dohodnúť sa s bankou na splátkovom kalendári. Existuje tiež možnosť vyhlásiť osobný bankrot. Pri osobnom bankrote však budete musieť splniť niekoľko podmienok. Odporúčam Vám obrátiť sa na niektorého z advokátov osobne, alebo na centrum právnej pomoci.