Zrážka zo mzdy bez dôvodu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Nitra

Otázka: Zrážka zo mzdy bez dôvodu

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či ak zamestnávateľ odpočíta zamestnancom určitú sumu peňazí, v tomto prípade 100 eur, len preto, že všetci na smene sú mladí ľudia, ktorí podľa nadriadených neustále chodia po hale, ide o diskrimináciu na základe veku alebo nie?

Odpoveď: Zrážka zo mzdy bez dôvodu

Dobrý deň, vo Vami uvedenom prípade platí ust. § 131 ods. 2 Zákonníka práce, na základe ktorého môže zamestnávateľ len v stanovených prípadoch vykonávať zrážky zo mzdy zamestnanca a Vami uvedený dôvod sa tam nenachádza. Nie je to diskriminácia podľa veku, ale porušenie zákonníka práce na výplatu mzdy v súlade s ust. § 118 a nasl. Zákonníka práce.