Dedičstvo po matke

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Dedičstvo po matke

Dobrý deň, moja dcéra má trojročného syna a žijú v byte, ktorý je v jej vlastníctve. Rada by som sa dozvedela, kto by dedil, ak by sa mojej dcére niečo stalo. Zaujímalo by ma tiež, či by mal nejaký nárok na byt otec jej syna, ak spolu nežijú. Neboli manželia. Ďakujem.

Odpoveď: Dedičstvo po matke

Dobrý deň, vzhľadom na okolnosť, že dcéra nebola s otcom dieťaťa zosobášená, jediným zákonným dedičom po vašej dcére je jej jediný syn. To, že s otcom dieťaťa nežijú spolu nie je pre dedičské konanie v prípade úmrtia vašej dcéry podstatné, lebo otec dieťaťa nie je zákonným dedičom po vašej dcére.