'

Darovanie pozemku do BSM


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Nitriansky
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 21. 10. 2019

Otázka: Darovanie pozemku do BSM

Dobrý deň, je možné darovať pozemok do bezpodielového spoluvlastníctva manželov? Ak to nie je možné, je možné kúpiť pozemok do bezpodielového spoluvlastníctva manželov za nejakú malú sumu? Ďakujem.

Odpoveď: Darovanie pozemku do BSM

Dobrý deň. Veci získané darovaním sú v zásade vylúčené z bezpodielového spoluvlastníctva manželov (ďalej len BSM). Existuje však zákonná možnosť, ako nadobudnúť darovanú vec aj do BSM. Darovaniu však musí predchádzať spísanie notárskej zápisnice o rozšírení masy BSM o vec, ktorá sa má získať do BSM darovaním. Zákonný rámec pre takýto postup určuje § 143a Občianskeho zákonníka.

Pre úplnosť ešte uvádzam, že nie je vylúčené aj pozemok kúpiť, ak by sa však dala prinízka cena, dalo by sa uvažovať nad tým, či nejde o zastretý právny úkon - darovanie. Osobne by som Vám preto odporučil navštíviť notára a nechať si notárskou zápisnicou rozšíriť BSM pre daný prípad.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:



1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk