Stavba a vecné bremeno

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Stavba a vecné bremeno

Dobrý deň. S priateľkou plánujeme stavbu domu na jej pozemku, na ktorom však existuje vecné bremeno, konkrétne, doživotné bremeno in personam, ktoré má na svoje meno jej strýko. Potrebujeme pre stavbu jeho súhlas? Ďakujem.

Odpoveď: Stavba a vecné bremeno

Dobrý deň, Vašu stavbu Vám môže strýko skomplikovať. On bude totiž účastníkom stavebného konania.

Ešte je tu možnosť zrušiť jeho doživotné právo užívania ak ho 10 rokov nevyužíval.