Máte
otázku?

Rozvod kvôli alkoholu


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Košice

Otázka: Rozvod kvôli alkoholu

Dobrý deň!Manžel sa chce rozviesť kôli tomu,že pijem akohol. Nie som závislá alkoholička, ale každý mesiac ma to chytí. Povedal, že má toho dosť a dal návrh na rozvod. Popiera, že ma už nemá rád, ale viem, že ešte má. Chcem sa spýtať, či mám nejakú nádej uspieť na súde, keď ho stále veľmi milujem. Som ochotná ísť aj na liečenie. Nechcem sa rozviesť. Rodina znamená pre mňa všetko a urobím čokoľvek. Ďakujem

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

Dobrý deň, rozvod kvôli alkoholu môže súd akceptovať ako dôvod rozvratu manželstva. Alkohol bol v minulosti dôvodom č.1 pre rozvod manželstva. 

Nebráňte sa len na súde, presvedčte manžela ešte pred súdom, že ste ochotná sa liečiť. Závislosť veľa ľudí nedokáže riešiť bez pomoci. Ak Vám záleží na rodine, alkohol je problém, ktorý je potrebné odstrániť.

Trápi vás "Rozvod kvôli alkoholu" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Rozvod kvôli alkoholu (Rozvod)

Dobrý deň, chcem sa opýtať platí sa súdny poplatok hneď pri podaní žiadosti o rozvod?

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

(odpoveď odoslaná: 01.10.2022)

Dobrý deň,
áno, súdny poplatok sa platí hneď pri podaní návrhu na rozvod manželstva. Ak by ste poplatok nezaplatili vo forme e-kolkov, súd Vás vyzve písomnou výzvou na zaplatenie poplatku. Ten je 66,- €. Ak by ste podávali návrh elektronicky, poplatok bude vo výške 33,- €.


Podotázka: Rozvod kvôli alkoholu (Rozvod)

Dobrý deň, chcem sa opýtať, podala som žiadosť o rozvod z dôvodu alkoholu a výbušnej povahy, inak nemám problém, mame 6ročnú dcérku ma ju rad, aj ona jeho, je možné, že mu súd na pojednávaní liečbu, aby sa manželstvo nerozviedlo? Ďakujem.

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

(odpoveď odoslaná: 27.09.2021)

Dobrý deň,
súd, ktorý koná o rozvode manželstva nemôže uložiť otcovi povinnosti zúčastniť sa na liečení. Ak by sa však manžel nechcel rozviesť, môže požiadať súd o manželskú poradňu s tým, že zároveň sám od seba začne riešiť a liečiť svoj problém s alkoholom.


Podotázka: Rozvod kvôli alkoholu (Rozvod)

Môj manžel je alkoholik a povedal, že keď sa s ním rozvediem, tak mi zoberie syna. Dôkladne sa o syna starám. Mám strach. Už to trvá dosť dlho a z jeho strany nie je žiadna zmena.

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

(odpoveď odoslaná: 06.07.2018)

Dobrý deň, takéto prípady a vyhrážanie sa manželov nie sú ničím výnimočným. Často sa s tým stretávame. Hoci sa Vám s tým manžel vyhráža, nemusíte sa ničoho báť. Ak on nadmerne požíva alkohol a vo Vašej starostlivosti nie sú žiadne vážne nedostatky, je minimálna šanca, aby dostal dieťa do svojej osobnej starostlivosti. Ak by postupoval akokoľvek protiprávne a dieťa by Vám vzal násilím, bude to možné riešiť tzv. neodkladným opatrením, pričom v takýchto urgentných a vážnych prípadoch to súdy riešia promptne. V prípade, že by sa situácia zhoršovala, určite Vám neodporúčame čakať. Vyhľadajte pomoc úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a poradte sa s nimi. Často totiž ženy v takýchto prípadoch dúfajú, že sa situácia zmení, ale tá sa vo väčšine prípadov vyhrotí. Nás i úrad práce, soc. vecí a rodiny ženy vyhľadajú až keď sa v ich vzťahu začne prejavovať fyzická agresia. Pre ďalšiu právnu pomoc nás môžete kontaktovať na e-mailovej adrese uvedenej na našej stránke.


Trápi vás "Rozvod kvôli alkoholu" a chcete pomôcť?

Podotázka: Rozvod kvôli alkoholu (Rozvod)

Dobrý deň, môj otec je alkoholik už viac ako 20 rokov, na liečbu nejde. Mama doteraz vydržala, ale už sa rozhodla podať o rozvod. Otec už ani nepracuje, všetko platí mama a ja. Otázka: Aké práva bude mať otec po rozvode, majú spoločný dom, je to možné, aby on z toho dostal menej, kvôli tomu, že neplatí nič? Všetky peniaze čo mal, odniesol do krčmy. V poslednej dobe je navyše aj agresívny a hlúpy. Ďakujem.

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

(odpoveď odoslaná: 13.06.2017)

Dobrý deň. Po rozvode manželstva by si mali Vaši rodičia vyporiadať ich spoločný majetok patriaci do ich bezpodielového spoluvlastníctva manželov (ďalej len BSM). Pri vyporiadaní BSM sa v zásade vychádza z toho, že podiely oboch manželov sú rovnaké, a preto by mali obaja manželia dostať zo spoločného majetku rovnako.

Nie je pritom vylúčené, aby sa od zásady rovnosti podielov v odôvodnených prípadoch upustilo. Pôjde však skôr o výnimku, ktorú je možné aplikovať pri existencii zvláštnych okolností, napr. pri takom negatívnom konaní jedného z manželov, ktoré sa významne prejavuje v majetkovej sfére zákonného majetkového spoločenstva (BSM) alebo v starostlivosti o rodinu.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Rozvod kvôli alkoholu" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku