Rozvod kvôli alkoholu


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Košický
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 2. 5. 2015

Otázka: Rozvod kvôli alkoholu

Dobrý deň!Manžel sa chce rozviesť kôli tomu,že pijem akohol. Nie som závislá alkoholička, ale každý mesiac ma to chytí. Povedal, že má toho dosť a dal návrh na rozvod. Popiera, že ma už nemá rád, ale viem, že ešte má. Chcem sa spýtať, či mám nejakú nádej uspieť na súde, keď ho stále veľmi milujem. Som ochotná ísť aj na liečenie. Nechcem sa rozviesť. Rodina znamená pre mňa všetko a urobím čokoľvek. Ďakujem

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

Dobrý deň, rozvod kvôli alkoholu môže súd akceptovať ako dôvod rozvratu manželstva. Alkohol bol v minulosti dôvodom č.1 pre rozvod manželstva. 

Nebráňte sa len na súde, presvedčte manžela ešte pred súdom, že ste ochotná sa liečiť. Závislosť veľa ľudí nedokáže riešiť bez pomoci. Ak Vám záleží na rodine, alkohol je problém, ktorý je potrebné odstrániť.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Rozvod kvôli alkoholu (Rozvod)

Môj manžel je alkoholik a povedal, že keď sa s ním rozvediem, tak mi zoberie syna. Dôkladne sa o syna starám. Mám strach. Už to trvá dosť dlho a z jeho strany nie je žiadna zmena.

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 06.07.2018)

Dobrý deň, takéto prípady a vyhrážanie sa manželov nie sú ničím výnimočným. Často sa s tým stretávame. Hoci sa Vám s tým manžel vyhráža, nemusíte sa ničoho báť. Ak on nadmerne požíva alkohol a vo Vašej starostlivosti nie sú žiadne vážne nedostatky, je minimálna šanca, aby dostal dieťa do svojej osobnej starostlivosti. Ak by postupoval akokoľvek protiprávne a dieťa by Vám vzal násilím, bude to možné riešiť tzv. neodkladným opatrením, pričom v takýchto urgentných a vážnych prípadoch to súdy riešia promptne. V prípade, že by sa situácia zhoršovala, určite Vám neodporúčame čakať. Vyhľadajte pomoc úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a poradte sa s nimi. Často totiž ženy v takýchto prípadoch dúfajú, že sa situácia zmení, ale tá sa vo väčšine prípadov vyhrotí. Nás i úrad práce, soc. vecí a rodiny ženy vyhľadajú až keď sa v ich vzťahu začne prejavovať fyzická agresia. Pre ďalšiu právnu pomoc nás môžete kontaktovať na e-mailovej adrese uvedenej na našej stránke.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Rozvod kvôli alkoholu (Rozvod)

Dobrý deň, môj otec je alkoholik už viac ako 20 rokov, na liečbu nejde. Mama doteraz vydržala, ale už sa rozhodla podať o rozvod. Otec už ani nepracuje, všetko platí mama a ja. Otázka: Aké práva bude mať otec po rozvode, majú spoločný dom, je to možné, aby on z toho dostal menej, kvôli tomu, že neplatí nič? Všetky peniaze čo mal, odniesol do krčmy. V poslednej dobe je navyše aj agresívny a hlúpy. Ďakujem.

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

Odpovedá: Advokát (Nitra) (odpoveď odoslaná: 13.06.2017)

Dobrý deň. Po rozvode manželstva by si mali Vaši rodičia vyporiadať ich spoločný majetok patriaci do ich bezpodielového spoluvlastníctva manželov (ďalej len BSM). Pri vyporiadaní BSM sa v zásade vychádza z toho, že podiely oboch manželov sú rovnaké, a preto by mali obaja manželia dostať zo spoločného majetku rovnako.

Nie je pritom vylúčené, aby sa od zásady rovnosti podielov v odôvodnených prípadoch upustilo. Pôjde však skôr o výnimku, ktorú je možné aplikovať pri existencii zvláštnych okolností, napr. pri takom negatívnom konaní jedného z manželov, ktoré sa významne prejavuje v majetkovej sfére zákonného majetkového spoločenstva (BSM) alebo v starostlivosti o rodinu.


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk