Rozvod kvôli alkoholu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Košice

Otázka: Rozvod kvôli alkoholu

Dobrý deň! Môj manžel chce podať žiadosť o rozvod kvôli mojim problémom s alkoholom. Nie som závislá, ale občas piem. Vyjadruje, že už nemôže ďalej pokračovať a zvažuje podanie žiadosti o rozvod. Tvrdí, že už ma nemiluje, avšak ja verím, že to nie je pravda. Rada by som sa opýtala, či mám šancu uspieť na súde, keďže ho stále veľmi milujem. Som pripravená podstúpiť aj liečbu. Neželám si rozvod. Rodina je pre mňa všetko a som odhodlaná urobiť čokoľvek potrebné. Ďakujem.

Odpoveď: Rozvod kvôli alkoholu

Dobrý deň, rozvod kvôli alkoholu môže súd akceptovať ako dôvod rozvratu manželstva. Alkohol bol v minulosti dôvodom č.1 pre rozvod manželstva.

Nebráňte sa len na súde, presvedčte manžela ešte pred súdom, že ste ochotná sa liečiť. Závislosť veľa ľudí nedokáže riešiť bez pomoci. Ak Vám záleží na rodine, alkohol je problém, ktorý je potrebné odstrániť.