Ako vypovedať zmluvu o poskytovaní realitných služieb ?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Prešov

Otázka: Ako vypovedať zmluvu o poskytovaní realitných služieb ?

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu a vzor, ako mám správne napísať výpoveď z Exkluzívnej dohody a ukončiť predaj rodinného domu. Dohoda bola uzatvorená na dobu určitú, a to dňa 6.7.2015 do 30.9.2015. Exkluzívna Dohoda o poskytovaní realitných služieb bola uzatvorená v zmysle § 262 a 269 ods. 2 zákona č. 513/1991 RK - Century21 Garant. Ďakujem vám za odpoveď.

Odpoveď: Ako vypovedať zmluvu o poskytovaní realitných služieb ?

Dobrý deň, vzhľadom na Vami uvedenú dobu platnosti zmluvy, od 6.7.2015 do 30.9.2015, je potrebné uviesť, že práva a povinnosti zo zmluvy už zanikli, teda už nie ste predmetnou zmluvou viazaná. Aj keď ste si zvolili na Váš právny vzťah režim Obchodného zákonníka, podporne platia aj príslušné ustanovenia Občianskeho zákonníka (OZ). V zmysle § 578 OZ platí, že práva aj povinnosti zaniknú uplynutím času, na ktorý boli obmedzené. Právna účinnosť zmluvy zanikla dňa 30.09.2015, teda výpoveď už nie je potrebná.