Máte
otázku?

Ako dokázať príjem manželovi?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Banská Bystrica

Otázka: Ako dokázať príjem manželovi?

Dobrý deň, my so svojím manželom sa chystáme na rozvod, keďže ma podviedol s mojou sestrou. Naša dohoda spočívala v tom, že si uplatní daňovú zľavu na mňa a daňový bonus na naše spoločné dieťa, ako aj na dcéru z môjho predošlého vzťahu. Tieto daňové bonusy by následne prepožičal mne. Moja úvaha bola, že potom podám žiadosť o rozvod a z poistného plnenia, ktoré by som mala obdržať približne za mesiac, si neuplatním nárok. Nanešťastie sa teraz on zachoval veľmi „dobricky“ a podal žiadosť o rozvod prvý, čím nemusí prispieť ani na daňových položkách. Od septembra by som však mala teoreticky nárok na daňový bonus aj ja, a to na obidve deti. Existuje nejaká možnosť ako tieto daňové bonusy na deti od neho získať? Moja ďalšia otázka sa týka dokazovania jeho príjmu. Oficiálne je totiž na papieroch uvedená minimálna mzda, aby jeho zamestnávateľ nemusel platiť vyššie odvody, ale v skutočnosti mu vyplácajú celkom slušnú čiastku na ruku. Jeho skutočný plat sa pohybuje v rozmedzí 600 až 800 eur, pričom mu koncom roka hodinovú mzdovú sadzbu aj zvyšovali. Ako jediný dôkaz o jeho skutočnom plate mám našu komunikáciu na Facebooku z obdobia, keď sme ešte boli spolu. Tu mi písali, akú mzdu obdržal. Našla som tam dokonca správu, v ktorej som mu oznamovala zvyšovanie minimálnej mzdy a on mi odpovedal, že jeho plat nezávisí od výšky tejto mzdy. Je možné, aby súd bral túto komunikáciu ako dôkaz o jeho platu? Bohužiaľ, nemám žiadne ďalšie možnosti na dokázanie jeho skutočného príjmu.

Odpoveď: Ako dokázať príjem manželovi?

Dobrý deň

čo sa týka finančného vyrovnania, vyporiadanie BSM je možné až po rozvode. Potom máte možnosť s exmanželom sa na vyporiadaní dohodnúť alebo o tomto rozhodne súd na návrh niektorého z vás. Čo sa týka dokazovania prijmu predpokladám, že sa to pýtate v súvislosti s výškou výživného na dieťa. Je možné aby ste predložili aj e-mailovú komunikáciu s tým, že uvediete, že máte vedomosť o tom, že Váš manžel zarába viac. Ako sa s tým vysporiada súd je na jeho uvážení dôkazov.

Trápi vás "Ako dokázať príjem manželovi?" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Ako dokázať príjem manželovi?" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.