Máte
otázku?

Zrušenie dohody o vyporiadaní BSM


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Trnava

Otázka: Zrušenie dohody o vyporiadaní BSM

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci sa da zrusit dohoda. S manzelom sme sa teraz 24.5.2016 rozviedli. Riesila som rozvod cez mediatora. S rozvodom suhlasil bez problemov, pretoze som mu povedala, ze mu podpisem dom, aby mi nerobil problemy. Podpisala som mu moju polovicu domu. Da sa tato dohoda napadnut? Pocas manzelstva ma pschycky tyral a vyhrazal sa mi. Chcela som si zobrat uver, ale on ma odhlasil z trvaleho pobytu a ako teraz bezdomovkyna nemozem. Mame 3 deti v striedavej starostlivosi. Zijem s nimi v podnajme. On to vedel, ze ked ma odhlasi, co tym sposobi a teraz sa mi smeje. Da sa napadnut dohoda, ktoru som mu podpisala?Dakujem.

Odpoveď: Zrušenie dohody o vyporiadaní BSM

Dobrý deň. Dohodu o vyporiadaní BSM (podobne ako aj iné právne úkony) možno zrušiť napr. odstúpením od zmluvy alebo dovolaním sa neplatnosti. Pre odstúpenie od dohody je potrebné, aby dôvod odstúpenia vyplýval priamo z dohody alebo z právneho predpisu (porovnaj § 48 a 49 Občianskeho zákonníka). Na určenie neplatnosti je potrebné, aby dohoda trpela takou vadou, ktorá by spôsobovala jej neplatnosť (pozri najmä ustanovenia § 37 a nasl. Občianskeho zákonníka).

 

Trápi vás "Zrušenie dohody o vyporiadaní BSM" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Zrušenie dohody o vyporiadaní BSM" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku