Zmenky podpísané v spoločnosti Pohotovosť

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Nitra

Otázka: Zmenky podpísané v spoločnosti Pohotovosť

Dobrý deň. Prosím o radu. Pôvodne som podpísala zmenky spoločnosti Pohotovosť, keď som si požiadala o pôžičku. Momentálne mám finančné ťažkosti. Som nezamestnaná a mám dve maloleté deti, ktoré vychovávam sama. Môj mesačný príjem je 181 eur. Aktuálne prebieha súdny spor, v ktorom mi Okresný súd Nitra vysvetlil moju situáciu a požiadal o vyjadrenie. Povedala som im o mojej finančnej situácii a požiadala som o primeraný splátkový kalendár. Nedávno som dostala ďalšiu výzvu, v ktorej sa požaduje, aby som v priebehu 15 dní poskytla ďalšie informácie, písomne sa vyjadrila k žalobe a označila dôkazy, ktoré podporujú moje tvrdenia. Žalobca sa vyjadril, že mu je moja situácia ľúto, ale musím zaplatiť zmenku. Súhlasil so splátkovým kalendárom, ktorý navrhujem. Prosím vás o radu, ako by som sa mala k tejto situácii vyjadriť, čo by som mala v tejto veci poslať a ako by som sa mohla brániť. Ďakujem za vašu odpoveď. S pozdravom, Žaneta.

Odpoveď: Zmenky podpísané v spoločnosti Pohotovosť

Dobrý deň, pokiaľ ide zmenku pre spoločnosť Pohotovosť, tak je potrebné preskúmať, či náhodou nie ste v tomto zmluvnom vzťahu spotrebiteľom. Pokiaľ máte záujem môžeme Vám pomôcť s tým aby ste nemuseli musieť zaplatiť nič navyše. Budeme však potrebovať podklady k tomuto prípadu.

Tento Váš prípad vyhodnotíme, následne Vám odporučíme postup, prípadne prevezmeme zastupovanie. Naše náklady budeme požadovať od protistrany, takže Vás zastupovanie nebude stáť nič.