Dobrý deň,
v prípade nesúhlasu s iným miestom výkonu práce a nepodpísania dodatku k pracovnej zmluve, by Vám zamestnávateľ mal dať výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. a) bod 2 Zákonníka práce.
Pri takomto výpovednom dôvode, máte nárok na odstupné vo výške dvojnásobku alebo trojnásobku Vášho priemerného mesačného zárobku.
Odstupné môže byť určené v prípade ukončenia pracovného pomeru výpoveďou (§ 76 ods. 1 ZP) alebo dohodou s uvedením toho istého vpovedného dôvodu (§ 76 ods. 2). V tom druhom prípade je odstupné vyššie, teda výhodnejšie. Záleží však, aký spôsob skončenia pracovného pomeru Váš zamestnávateľ zvolí.
Podľa § 63 ods. 1 písm. a) bod 3 Zákonníka práce, "Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak sa premiestňuje a zamestnanec nesúhlasí so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce."Podľa § 76 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce, "Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a), b) alebo písm. f) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné najmenej v sume dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej päť rokov a menej ako desať rokov."
Podľa § 76 ods. 2 písm. c) Zákonníka práce, "Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a), b) alebo písm. f) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, odstupné najmenej v sume trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej päť rokov a menej ako desať rokov."