Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri formulácii výzvy na zrušenie podielového vlastníctva. Potrebujem zaslať túto výzvu 50% spoluvlastníkovi a chcem, aby bol obsah jednoznačný a správne formulovaný. Mám vypracovaný znalecký posudok a chcem požiadať spoluvlastníka o vyplatenie polovice tejto sumy. Od Vás by som potrebovala len návrh tejto výzvy. V prípade potreby by som doplnila ďalšie potrebné údaje. Ďakujem za Vašu ochotu.

Odpoveď: Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva

Dobrý deň,

vo výzve je nutné v prvom rade špecifikovať o akú nehnuteľnosť ide. To znamená uviesť presné údaje z katastra nehnuteľností. Následne potom, čo opíšte túto nehnuteľnosť, navrhnite zrušenie a spôsob vyporiadania podielového spoluvlastníctva, čiže uveďte, že požadujete vyplatenie polovice sumy určenej znaleckým posudkom s tým, že vlastníctvo prejde na neho. Je tiež vhodné upozorniť ho, že pokiaľ sa nedohodnete mimosúdne, tak navrhnete zrušenie a vyporiadanie súdnou cestou, čo bude znamenať aj vyššie náklady za súdne trovy.