Máte
otázku?

Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o pomoc pri formulácii Výzvy na zrušenie podielového vlastníctva 50% spoluvlastníkovi. Potrebujem zaslať Výzvu a chcem, aby tam bolo všetko jednoznačné a správne. Mám vypracovaný znalecký posudok a chcem požiadať spoluvlastníka o vyplatenie 1/2 tejto sumy. Od Vás by som potrebovala len formuláciu tejto Výzvy. V prípade potreby by som doplnila ďalšie údaje. Ďakujem za ochotu.

Odpoveď: Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva

Dobrý deň,

vo výzve je nutné v prvom rade špecifikovať o akú nehnuteľnosť ide. To znamená uviesť presné údaje z katastra nehnuteľností. Následne potom, čo opíšte túto nehnuteľnosť, navrhnite zrušenie a spôsob vyporiadania podielového spoluvlastníctva, čiže uveďte, že požadujete vyplatenie polovice sumy určenej znaleckým posudkom s tým, že vlastníctvo prejde na neho. Je tiež vhodné upozorniť ho, že pokiaľ sa nedohodnete mimosúdne, tak navrhnete zrušenie a vyporiadanie súdnou cestou, čo bude znamenať aj vyššie náklady za súdne trovy.

Trápi vás "Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku