Máte
otázku?

Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri formulácii výzvy na zrušenie podielového vlastníctva. Potrebujem zaslať túto výzvu 50% spoluvlastníkovi a chcem, aby bol obsah jednoznačný a správne formulovaný. Mám vypracovaný znalecký posudok a chcem požiadať spoluvlastníka o vyplatenie polovice tejto sumy. Od Vás by som potrebovala len návrh tejto výzvy. V prípade potreby by som doplnila ďalšie potrebné údaje. Ďakujem za Vašu ochotu.

Odpoveď: Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva

Dobrý deň,

vo výzve je nutné v prvom rade špecifikovať o akú nehnuteľnosť ide. To znamená uviesť presné údaje z katastra nehnuteľností. Následne potom, čo opíšte túto nehnuteľnosť, navrhnite zrušenie a spôsob vyporiadania podielového spoluvlastníctva, čiže uveďte, že požadujete vyplatenie polovice sumy určenej znaleckým posudkom s tým, že vlastníctvo prejde na neho. Je tiež vhodné upozorniť ho, že pokiaľ sa nedohodnete mimosúdne, tak navrhnete zrušenie a vyporiadanie súdnou cestou, čo bude znamenať aj vyššie náklady za súdne trovy.

Trápi vás "Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Výzva na zrušenie podielového spoluvlastníctva" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.