Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčín

Otázka: Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár

Dobrý deň, potrebujem poradiť v otázke výživného. Od 7.4.2014 som zamestnaná, predtým som bola študentka a otec mi platil výživné. V júli tohto roka otec podal na súde návrh na zrušenie výživného. Súd mu vyhovel a zrušil jeho vyživovaciu povinnosť s účinnosťou od 7.4.2014. V rozhodnutí sa neuvádza, že by som mala vrátiť výživné, no otec mi napísal, že chce vrátiť všetky doteraz vyplatené peniaze. Bohužiaľ, nemám dostatok financií na vrátenie takého veľkého obnosu. Prosím o radu, ako mám v tejto situácii postupovať. Ďakujem za pomoc.

Odpoveď: Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár

Dobrý deň. Nakoľko ste sa dostali do situácie, že nedokážete zaplatiť celú sumu naraz, odporúčam Vám dohodnúť sa na splátkovom kalendári. Splátky si nadstavte tak, aby ste ich dokázali každý mesiac uhrádzať. Váš otec má nárok na vrátenie výživného, ak ho platil za obdobie, keď už nebol povinný ho platiť.