POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Výživné na dieťa počas trvania manželstva


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Výživné na dieťa počas trvania manželstva

Dobrý deň. Rada by som sa opýtala, či mám právo požadovať od manžela, s ktorým už nežijem, no sme stále zosobášení, príspevok na školné nášho dieťaťa. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Výživné na dieťa počas trvania manželstva

Dobrý deň, vyživovacia povinnosť rodičov voči svojim maloletým deťom vzniká ich narodením a trvá až do doby kedy nie sú schopné sa samé živiť. Platí to bez ohľadu na to, či žijete v spoločnej domácnosti, či ste zosobášení... Tzn. že ak sa o spoločné dieťa staráte Vy, máte právo od otca požadovať, aby Vám platil výživné (nielen prispieval na školu). Z tohto výživného sa majú hradiť všetky potreby maloletého dieťaťa. Ak otec dieťaťa neplatí výživné dobrovoľne, môžete podať na súd návrh na určenie výživného. V prípade, že by Vaša finančná situácia odôvodňovala promptné riešenie Vášho problému, je možné na súd podať aj návrh na nariadenie neodkladného opatrenia, ktorým by súd zaviazal otca dieťaťa platiť výživné v nevyhnutnej miere do skončenia súdneho konania vo veci samej. 

Trápi vás "Výživné na dieťa počas trvania manželstva" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Výživné na dieťa počas trvania manželstva" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.