Vypoved, ochranná lehota, materská dovolenka

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Košice

Otázka: Vypoved, ochranná lehota, materská dovolenka

Dobrý deň, 16. mája 2016 som podala výpoveď v práci. Dvomesačná výpovedná lehota mi plynie od 1. júna do 31. júla. Chcem nastúpiť na materskú dovolenku od 1. júla. Skončí môj pracovný pomer 31. júla? Môj zamestnávateľ tvrdí, že nemôže ukončiť môj pracovný pomer, pretože budem v ochrannej lehote počas materskej dovolenky.

Odpoveď: Vypoved, ochranná lehota, materská dovolenka

Dobrý deň,

keďže ste výpoveď podali Vy, potom sa na Vás ustanovenie o ochrannej dobe nevzťahuje. Ustanovenia o ochrannej dobe sa vzťahujú len na výpoveď, ktorú dá zamestnávateľ zamestnancovi. Vo Vašom prípade skončí pracovný pomer uplynutím výpovednej doby a nebude sa teda predlžovať.