Vyporiadanie BSM a prepis motorového vozidla

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Trnava

Otázka: Vyporiadanie BSM a prepis motorového vozidla

Dobrý deň, potreboval by som poradiť v súvislosti s prepisom vozidla. U notára sme s bývalou manželkou spísali dohodu BSM, v ktorej sa moje auto má prepísať na moju exmanželku. Problém je, že stále platím PZP a moja bývalá manželka nechce prepísať auto na svoje meno a ani platiť PZP. Ako by som mal ďalej postupovať? Môžem vozidlo odhlásiť? Ďakujem za radu.

Odpoveď: Vyporiadanie BSM a prepis motorového vozidla

Dobrý deň. Vychádzajúc z Vami opísanej situácie usudzujem, že nie je na mieste, aby ste platili PZP za motorové vozidlo, ktoré je síce evidované na Vás, ale v zmysle dohody o vyporiadaní BSM má patriť Vašej manželke. Osobne nevidím problém v tom, ak by ste za daných okolností odhlásili predmetné motorové vozidlo z evidencie. Ako už Vaša bývalá manželka naloží s motorovým vozidlom, ktoré je síce odhlásené, ale vlastnícke právo patrí jej, závisí od jej vôle.