Vymáhanie dlhu - trovy exekúcie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Vymáhanie dlhu - trovy exekúcie

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Ako ručiteľ som vyplatil dlh. Následne som si súdne vymohol rozhodnutie o navrátení dlhu, ktoré som dal vymáhať cez exekútora. Keďže dlžník je na invalidnom dôchodku a sú mu strhávané iné pohľadávky, som v poradí až po splatení iných dlžníkových pohľadávok. Po dvoch rokoch sa nič nevymohlo, pretože som stále v poradí. Chcel by som Vás poprosiť o radu v prípade, že nebude možné vymôcť dlh od dlžníka pre prípad úmrtia alebo iných neočakávaných okolností. Kto je povinný zaplatiť náklady exekútorovi za vykonávanú prácu? Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď: Vymáhanie dlhu - trovy exekúcie

Dobrý deň, ak sa dlh nevymôže, exekutor bude požadovať trovy od Vás. Ak sa chcete zbaviť svojej povinnosti a viete, že dlh nevymôže ani exekutor, môžete postúpiť pohľadávku na tretiu osobu a tym na ňu prejde aj povinnosť zaplatiť trovy exekúcie ak by sa dlh nevymohol. Tretia osoba ide samozrejme do rizika ale ak by sa dlh vymohol, tak získa peniaze.