Máte
otázku?

Vrátenie podielu na byte


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Vrátenie podielu na byte

Dobrý deň,
kúpil som byt z predaja môjho domu, polovicu bytu som napísal na družku a rozišli sme sa. A chcem polovicu bytu vrátiť, lebo to bolo výlučne z mojich financií /z predaja domu/. Je to možné vrátiť ? Vďaka.

Odpoveď: Vrátenie podielu na byte

Dobrý deň, na Vami položenú otázku uvádzame, že z dôvodu, že ste sa s priateľkou rozišli nezakladá právny dôvod na vrátenie daru. Je len vecou dohody Vás či Vám dar vráti dobrovoľne alebo nie, ale dobrovoľné vrátenie daru je samozrejme možné.

Možnosťou na Vašej strane je využiť ust. § 630 Obč. zákonníka :

"Darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy."

Z otázky nevieme čo je dôvodom rozchodu, ale ak by okolnosti na strane obdarovanej zakladali hrubé porušenie dobrých mravov /napr. fyzické násilie, ublíženie na zdraví Vám a pod./, je možnosť domáhať sa vrátenia daru s poukázaním na vyššie uvedené zákonné ustanovenie.

Trápi vás "Vrátenie podielu na byte" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič



4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:





V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Vrátenie podielu na byte" a chcete pomôcť?



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:



najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku