Uznanie podpisu za vlastný

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Nitra

Otázka: Uznanie podpisu za vlastný

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na otázku. Bratovi som darovala 2000 eur prostredníctvom vkladu na jeho účet. Neuzavreli sme žiadnu zmluvu. Existuje možnosť dodatočne spísať darovaciu zmluvu, ktorá by uvádzala, kedy a ako boli peniaze poskytnuté? Príloha by bola výpis z účtu a zmluva by bola overená podpisom obdarovaného. Ďakujem za Vašu odpoveď.

Odpoveď: Uznanie podpisu za vlastný

Dobrý deň. O právnom úkone môžete spísať zmluvu aj so spätným dátumom. Pokiaľ budete chcieť overiť podpis na takejto zmluve je to možné aj tým spôsobom, že pred notárom vyhláste podpis na zmluve za vlastný. Pre úplnosť dodávam, že pri overení podpisu sa neskúma obsah právneho úkonu, ale iba totožnosť osoby, ktorej podpis sa má overiť.