POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Trestné stíhanie pre podvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Zahraničie

Otázka: Trestné stíhanie pre podvod

Dobrý deň. Žijem v cudzom štáte, kde mi kriminálna polícia doručila podklady zo Slovenska. Prichádzajú s obvinením z trestného činu podvodu, ktorý presahuje sumu 5000 eur. Nikdy som nebola trestne stíhaná a tieto konania boli súčasťou klamstva voči jednému mladému mužovi. Pričom nie celá suma bola podvodom, môžu ma odsúdiť do väzby?

Odpoveď: Trestné stíhanie pre podvod

Dobrý deň, pokiaľ ide o trestné stíhanie pre podvod, ak je škoda vyššia ako 266 eur a konali ste v úmysle uviesť iného do omylu za účelo svojho obohatenia alebo obohatenia inej osoby, potom ste sa dopustili trestného činu podvodu.

Ak nie celá suma bola podvodom, potom sa na polícii bráňte. Nakoľko nejde o príliž vysokú sumu z pohľadu trestného práva, do väzenia by ste nešli, môžete to však vyriešiť aj tak, aby ste nemali zápis v registri trestov. Konanie môže byť zastavené ešte v prípravnom konaní. Dôležité je, ako budete vypovedať a ako sa postavíte k celému prípadu.