Je možné, že môj syn podpísal za mňa zmluvu o úvere s nebankovou spoločnosťou, čo by znamenalo, že sa jedná o podvod. Je nevyhnutné, aby s trestným stíhaním súhlasila poškodená strana? Rátajú sa do spôsobenej škody aj úroky a kto je vlastne považovaný za poškodeného?
Dobrý deň. Pokiaľ Váš syn skutočne sfalšoval podpis na úverovej zmluve, toto konanie môže napĺňať skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v osobitnej časti Trestného zákona (napr. podvod alebo úverový podvod).
Za poškodeného v takomto prípade by bolo potrebné považovať predovšetkým subjekt, ktorý mal úver poskytnúť (v tomto prípade nebankovú spoločnosť).
Súhlas poškodeného sa vyžaduje ak by išlo o podvod, pri úverovom podvode sa však už súhlas poškodeného nevyžaduje.
Pokiaľ ide o úroky, nemožno vylúčiť, že aj tieto by sa započítali do výšky spôsobenej škody.
Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:
4. mája
Ďakujem srdečne za rýchlu odpoveď. Veľmi ste mi pomohli. Už len veriť, že sa môj problém skončí v súlade so zákonom. Profesionálne jednanie má veľmi vysokú úroveň. Rada vás budem odporúčať
recenzie
1. augusta
Veľmi milo som bola prekvapená vysoko profesionálnym a ľudským prístupom.
recenzie
16. mája
Ďakujem pekne za odpoveď a skvelé jednanie. Odporúčam.
recenzie
6. augusta
Reakcia na moju otázku bola veľmi rýchla a profesionálna. Som rada, že existujú aj takéto advokátske kancelárie, ktoré svojim profesionálnym prístupom ..
recenzie
11. mája
Ďakujem veľmi pekne za radu. Bodaj by bolo viac takých ľudí ako Vy, ktorým ešte záleží na ostatných. Nech sa Vám darí.
recenzie
25. mája
Ďakujem krásne za vyriešenie môjho problému. Môžem len odporúčať. Reakcia na moju otázku bola rýchla a zrozumiteľná.
recenzie
24. novembra
Veľmi mi pomohla advokátska kancelária pána advokáta JUDr. Milana Ficeka, ocitla som sa naozaj vo veľmi zložitej situácii s pani majiteľkou v byte, ktorý som si prenajímala a..
recenzie
9. januára
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Dostala som skvelý tip ako postupovať a ušetriť ďalšie náklady za právnické služby.
recenzie