Máte
otázku?

Trest za opakované spáchanie trestného činu počas podmienky


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trnava

Otázka: Trest za opakované spáchanie trestného činu počas podmienky

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na možné uloženie trestu v prípade, že osoba spáchala trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, ich držanie a obchodovanie s nimi podľa paragrafu 171 ods.1, a bol jej za to uložený podmienečný odklad výkonu trestu odňatia slobody na jeden rok (menšie množstvo držanej drogy - príčina podmienečného odkladu). Zaujímalo by ma, čo jej hrozí, ak spáchala v období plynutia podmienečného odkladu ten istý trestný čin podľa paragrafu 171 ods.2 trestného zákona (keďže držané množstvo bolo vyššie a môže byť uložený trest odňatia slobody až na 5 rokov). Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpoveď: Trest za opakované spáchanie trestného činu počas podmienky

Dobrý deň, trest za opakované spáchanie trestného činu počas podmienky a navyše toho istého druhu, bude prísnejší.

Je dôležité tiež vedieť, že pokiaľ dôjde k spáchaniu trestného činu počas plynutia podmienky, je vysoko pravdepodobné, že dôjde k premene podmienky (to znamená, že sa vykoná trest, ktorý mu bol uložený v prvom súdnom rozhodnutí). Zároveň súd rozhodne o novom treste za nový trestný čin. Nakoľko podmienky "nepomohla" a páchateľ sa nepoučil, súd rozhodne o nepodmienečnom treste odňatia slobody.

Trápi vás "Trest za opakované spáchanie trestného činu počas podmienky" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Trest za opakované spáchanie trestného činu počas podmienky (Trestné právo)

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Môj brat dostal podmienku za vedenie motorového vozidla pod vplyvom alkoholu: rok a pol na štyri mesiace. V rámci podmienky spáchal trestný čin - obštrukciu úradného rozhodnutia, keď sadol za volant a usvedčila ho kamera. Odsúdili ho na 5 mesiacov. V súčasnosti je vo väzení a následne sa bude súdiť o osvedčení v podmienke. Je nejaká šanca, že mu nepremenia prvý trest? Ďakujem.

Odpoveď: Trest za opakované spáchanie trestného činu počas podmienky

(odpoveď odoslaná: 04.10.2022)

Dobrý deň,
vzhľadom na to, že spáchal v podmienke ďalší trestný čin, tak je veľmi nízka pravdepodobnosť, že nedôjde k premene trestu na nepodmienečný trest odňatia slobody. Aj samotný Trestný zákon taký postup predvída iba výnimočne, ak s ohľadom na osobu páchateľa, spáchaný skutok... je možné ponechať osobu ďalej v podmienke (u neho je to menej pravdepodobné aj tým, že je vo výkone za druhý skutok).


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Trest za opakované spáchanie trestného činu počas podmienky" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.