Striedavá starostlivosť, ak nesúhlasím

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčín

Otázka: Striedavá starostlivosť, ak nesúhlasím

Dobrý deň. Rozchádzam sa s priateľom, s ktorým žijem sedem rokov a máme sedemročného syna. Priateľ chce požiadať o striedavú starostlivosť, ale ja nesúhlasím. Syn nechce byť s otcom, pretože je alkoholik a neprejavil o neho záujem v priebehu týchto sedem rokov. Nevenuje sa mu, syn ho Často vidí opitého a používa neslušný slovník aj v jeho prítomnosti. Jeho rodičia majú vnuka radi a na syna nedajú dopustiť. Neviem, čo robiť. Obávam sa, že súd vyhrá a pre môjho syna to bude trauma, keďže s otcom sám nechce bývať. Ďakujem.

Odpoveď: Striedavá starostlivosť, ak nesúhlasím

Dobrý deň, na to, aby súd zveril dieťa do striedavej starostlivosti, musia na to byť splnené zákonné podmienky.

Striedavá starostlivosť musí byť v záujme maloletého dieťaťa. Súd v takýchto prípadoch nariaďuje znalecké dokazovanie. Znalec pri skúmaní či je striedavá starostlivosť v záujme dieťaťa vykonáva pohovor nielen s dieťaťom ale aj s rodičmi. Znalec skúma komplexne vhodnosť striedavej starostlivosti.

Znalcovi pri svojom výsluchu povedzte o všetkom, čo Vás trápi v súvislosti s otcom dieťaťa a o jeho správaní.

Odporúčam Vám tiež sa minimálne poradiť s advokátom pred samotným konaním na súde.