Dobrý deň, z otázky vyplýva, že vo Vašom prípade došlo ku skončeniu pracovného pomeru dohodou, teda pracovný pomer už skončil a nastúpili ste do nového zamestnania.
Vo Vami uvedneom prípade platí ust. § 116 a 117 Zákonníka práce :
"§ 116
"(1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
§ 117
Zamestnanec je povinný vrátiť vyplatenú náhradu mzdy za dovolenku alebo jej časť, na ktorú stratil nárok alebo na ktorú mu nárok nevznikol."
Treba však spčasne uviesť, že nárok na dovolneku Vám bude krátený, a teda preplatená menšia časť dovolenky, keďže vo Vašom prípade platí aj ust. § 109 Zákonníka práce :
"Krátenie dovolenky
(1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu
a) výkonu mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu,
c) dlhodobého uvoľnenia na výkon verejnej funkcie a na výkon odborovej funkcie podľa § 136 ods. 2,
Z uvedneého zák. ustanovenia vyplýva, že máte nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, avšak túto dovolenku môže , ale nemusí zamestnávateľ krátiť z dôvodu rodičovskej dovolenky.
Odporúčrame vyzvať zamestnávateľa k preplateniu nevyčerpanej dovolenky s poukázaním na yššie uvedené zák. ustanovenia Zákonníka práce.