POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Premlčanie pôžičky

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Premlčanie pôžičky

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Dňa 19.8.2005 som si vzala úver zo Slovenskej sporiteľne vo výške 300 000 tisíc korún. Zaplatila som z neho približne 250 000 tisíc, no kvôli nepriaznivým finančným problémom som prestala úver splácať 8.4.2013. Mala som schválený súdny zmier, v rámci ktorého som sa zaviazala splácať mesačne 100 eur. Do mája 2015 som si splátky riadne platila, no od júna 2015 som opäť prestala platiť, keďže môj partner mal rakovinu a chýbali mi finančné prostriedky. Po smrti partnera som sa starala o matku v terminálnom štádiu onkologickej choroby, a preto som bola nezamestnaná a evidovaná na úrade práce. Matka zomrela 4.8.2015 a dňa 15.6.2015 bol podaný návrh na vykonanie exekúcie a domáhania sa zostatku pohľadávky. Splatnosť úveru bola 5 rokov, momentálne exekútor žiada odo mňa konečnú sumu a nezaplatené úroky, ročné úroky a súdne náklady vo výške 15 273 eur. Chcem sa opýtať, či je možné s tým niečo robiť, prípadne podať námietku premlčania, keďže tento dlh momentálne nie som schopná splatiť. Súčasne som na pracovnej neschopnosti, mám vyživovaciu povinnosť na jedno dieťa a žijem sama so synom, ktorý nastupuje na SOŠ. Exekúciu mám na plat, aj na dôchodok, ktorý poberám vo výške 170 eur. Momentálne nič neplatím, lebo som na pracovnej neschopnosti. Som v zúfalej situácii, prosím Vás o pomoc a radu. Srdečná vďaka, S.

Odpoveď: Premlčanie pôžičky

Dobry den, pozicka nebude premlcana, pretoze ste mali sudne konanie a po sudnom rozhodnuti bola podana exekucia. Obavam sa, ze kedze uz prebehlo sudne konanie, nebude sa s tym dat robit nic.