Dobrý deň,
v tejto situácii by stálo za zváženie pokúsiť sa opätovne požiadať o obmedzenie styku, prípadne o jeho úplný zákaz. Ak sa dcéra otca bojí, nakoľko jej ubližoval a neustále ju ponižuje, potom by do úvahy prichádzalo aj pozbavenie výkonu rodičovských práv voči dcére. Podľa § 38 ods. 4 Zákona o rodine Ak rodič zneužíva svoje rodičovské práva a povinnosti najmä týraním, zneužívaním, zanedbávaním maloletého dieťaťa alebo iným zlým zaobchádzaním s maloletým dieťaťom, alebo výkon rodičovských práv a povinností napriek predchádzajúcim upozorneniam závažným spôsobom zanedbáva, súd pozbaví rodiča výkonu rodičovských práv.
Ak je jej biologickým otcom, potom nie je možné ho pozbaviť otcovstva. Riešiť Vašu situáciu by bolo možné prostredníctvom vyššie uvedeného.
Pokiaľ ide o možnosť osvojenia, podľa § 101 ods. 1 a 2 Zákona o rodine:
Na osvojenie je potrebný súhlas rodičov osvojovaného maloletého dieťaťa, ak tento zákon neustanovuje inak. Rovnako potrebný na osvojenie je súhlas maloletého rodiča maloletého dieťaťa, ak tento zákon neustanovuje inak. Odvolať súhlas možno len do času, kým nie je maloleté dieťa umiestnené na základe rozhodnutia súdu do starostlivosti budúcich osvojiteľov.
Ak jeden z rodičov zomrel, nie je známy, bol pozbavený spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu, bol pozbavený výkonu rodičovských práv a povinností, vyžaduje sa len súhlas druhého rodiča. Ak spôsobilosť jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená, jeho súhlas na osvojenie sa vyžaduje iba vtedy, ak je spôsobilý posúdiť dôsledky osvojenia.
Ak by došlo k pozbaveniu výkonu rodičovských práv, potom by sa pri osvojení jeho súhlas nevyžadoval.