Podmienka za krádež a škola

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Bratislava

Otázka: Podmienka za krádež a škola

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či bude škola upovedomená sociálnou službou, ak ma chytili pri krádeži sumy vyššej ako 270 EUR a dostanem podmienučný trest?

Odpoveď: Podmienka za krádež a škola

Dobrý deň, pokiaľ ste maloletý, tak o tom, že ste spáchali trestný čin krádeže budú upovedomení Vaši rodičia. Škola nie je Vašim zákonným zástupcom, a preto nie je dôvod na to, aby bola upovedomená o tom, že ste sa dopustili trestného činu.