Máte
otázku?

Podmienka za krádež a škola


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Bratislava

Otázka: Podmienka za krádež a škola

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či bude sociálkou upovedomená škola, ak ma chytili za krádež nad 270 EUR a budem mať podmienku?

Odpoveď: Podmienka za krádež a škola

Dobrý deň, pokiaľ ste maloletý, tak o tom, že ste spáchali trestný čin krádeže budú upovedomení Vaši rodičia. Škola nie je Vašim zákonným zástupcom, a preto nie je dôvod na to, aby bola upovedomená o tom, že ste sa dopustili trestného činu.

Trápi vás "Podmienka za krádež a škola" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Podmienka za krádež a škola (Trestné právo)

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Bol som už súdne trestaný za krádež a odsedel som si to. Pustili ma na podmienku domov. Z 2 ročnou podmienkou. Ubehlo rok aj niečo o 7 mesiacov mi ma padnúť. Len som spravil jeden stánok, z ktorého som ukradol pokladňu. Výška finančnej hotovosti bola 3 e , pokladňa sa vrátila majiteľovi a finančná škoda bola 200 e za okno, ktoré som rozbil. Majiteľovi bola nahradená suma od poisťovne. Chcem sa spýtať, keď som sa dohodol z poškodeným, že mu to preplatím. A bude súd z toho. Je možné, že by som dostal podmienku zase alebo to nie je možné. Za odpoveď ďakujem.

Odpoveď: Podmienka za krádež a škola

(odpoveď odoslaná: 14.06.2019)

Dobrý deň,

V prípade, ak majiteľ vykradnutého stánku podal trestného oznámenie tak orgány činné v trestnom konaní môžu konať následne aj samostatne ak skutočnosti uvedené v trestnom oznámení naznačujú, že bol spáchaný trestný čin. V takomto prípade už nie je možné sa s majiteľom vykradnutého stánku dohodnúť na vyrovnaní bez toho, aby vo veci prebehlo vyšetrovanie príslušnými orgánmi.

V zmysle ustanovenia § 49 ods. 2 ak sa páchateľ odsudzuje za úmyselný trestný čin, ktorý bol spáchaný počas skúšobnej doby podmienečného prepustenia z výkonu trestu odňatia slobody nie je možné mu opätovne uložiť trest odňatia slobody s podmienečným odkladom.  


Podotázka: Podmienka za krádež a škola (Trestné právo)

Dobrý deň. S bývalého zamestnania som ukradol z uzamknutého trezora, ktorý som otvoril org. kľúčom 1200 eur. Majiteľke firmy som po udaní na polícii peniaze všetky vrátil. Dostanem za tento môj čin, ktorému sa priznal len podmienku? Pred tým som nebol súdne trestaný a je to môj prvý trestný čin. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Podmienka za krádež a škola

(odpoveď odoslaná: 20.05.2018)

Dobrý deň, áno, dokonca by bolo možné žiadať trestné stíhanie podmienečne zastaviť v prípravnom konaní. V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Podmienka za krádež a škola" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku