Dobrý deň, na Vašu otázku predkladáme nasledovnú odpoveď :
v prípade predaja vozidla bolo Vašou povinnosťou MV odhlásiť z evidencie (do 15 dní od zmeny vlastníckeho práva) a povinnosťou kupujúceho bolo MV prihlásiť. Neuviedli ste, či ste si svoju povinnosť splnili.
Ak nie odporúčam Vám ísť na dopravný inšpektorát a vozidlo odhlásiť.
Ak nedisponujete dokladmi o vozidle, vyžiadajte si odpisy napríklad z dôvodu straty priamo na polícii a následne s kúpnou zmluvou požiadajte o odhlásenie vozidla na nového majiteľa uvedeného v kúpnej zmluve.
Nový majiteľ si vozidlo musí prihlásiť v zákonnej lehote 15 dní od odhlásenia vozidla, ak tak neurobí tak bude niesť následky priamo on. Vy ste si svoju povinnosť (odhlásenie vozidla) splnili.
Následne podľa ust. § 117 ods. 2 zákona o cestnej premávke platí :
"Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, požiada orgán Policajného zboru po 30 dňoch odo dňa, keď sa na ňu previedla držba vozidla, o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ, je povinná predložiť odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom „spôsobilé“ nie starší ako 15 dní. Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, nepožiada orgán Policajného zboru o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ ani po 60 dňoch odo dňa, keď sa na ňu držba vozidla previedla, osvedčenie o evidencii časť I, časť II a tabuľky s evidenčným číslom sa evidujú ako odcudzené."
Predpokladáme, že ste okolnosť predaja vozidla oznámili aj Vašej poisťovni, kde máte uzatvorené PZP podľa zákona o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.
Na doplňujúcu otázku uvádzame :
Pokiaľ Vám kupujúci poslal evidenčné značky MV, toto tiež oznámte polícii a žiadajte doklad o ich odovzdaní dopravnému inšpektorátu.
Vy nie ste povinný teraz realizovať ďalšie úkony na vyradenie MV z evidencie, lebo už dávno nie ste vlastníkom MV.