POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Kupujuci odmieta prihlásiť vozidlo

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Banská Bystrica

Otázka: Kupujuci odmieta prihlásiť vozidlo

Dobrý deň. Predal som auto a spísali sme zmluvu, ktorá nebola notársky overená. V zmluve je uvedené, že kupec musí auto prepísať do 10 dní. Za auto mi riadne zaplatil a všetky doklady od auta má kupec, avšak prepis do 10 dní nevykonal a neustále sa vyhovára, prečo tak urobiť nemôže. Akým spôsobom ho "donútiť", aby sa auto prepísalo? Za krádež ho udávať nemôžem, pretože by to bolo klamstvo. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Kupujuci odmieta prihlásiť vozidlo

Dobrý deň. V prípade predaja vozidla je Vašou povinnosťou vozidlo odhlásiť z evidencie (do 15 dní od zmeny vlastníckeho práva) a povinnosťou kupujúceho je vozidlo prihlásiť. Neuviedli ste, či ste si svoju povinnosť splnili. Ak nie odporúčam Vám ísť na dopravný inšpektorát a vozidlo odhlásiť. Ak nedisponujete dokladmi o vozidle, vyžiadajte si odpisy napríklad z dôvodu straty priamo na polícii a následne s kúpnou zmluvou požiadajte o odhlásenie vozidla na nového majiteľa uvedeného v kúpnej zmluve. Nový majiteľ si vozidlo musí prihlásiť v zákonnej lehote 15 dní od odhlásenia vozidla, ak tak neurobí tak bude niesť následky priamo on. Vy ste si svoju povinnosť (odhlásenie vozidla) splnili.