Neobmedzený styk s dieťaťom

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Neobmedzený styk s dieťaťom

Dobrý deň. Môj exmanžel má do opatery nášho syna a ja mám určený neobmedzený styk. Keď vopred oznámim exmanželovi, kedy prídem, nikdy mu to nevyhovuje. Môžem v prípade, že mi znovu nebude otvorené dvere po predchádzajúcej dohode, zavolať políciu a spísať o tom zápisnicu? Ďakujem.

Odpoveď: Neobmedzený styk s dieťaťom

Dobrý deň, neobmedzený styk s dieťaťom znamená, že ste daná napospas rozhodnutiam exmanžela.

Zavolať políciu v prípade neobmedzeného styku s dieťaťom nemá žiadny význam, je tomu tak preto, lebo nemáte upravené konkrétne termíny stretávania sa s dieťaťom.

Riešenie v tomto prípade je podanie návrhu na súd, v ktorom sa budete doma a určenia styku v konkrétnych dňoch.

Svoj návrh odôvodnite tým, že exmanžel Vám bráni v styku a akýkoľvek termín, ktorý mu oznámite mu nevyhovuje. Žiadajte upraviť styk každý druhý víkend od piatka do nedele, tiežt v týždni kedy sa s dieťaťom nestretávate, napríklad v utorok a štvrtok. Zároveň žiadajte upraviť styk aj cez letne prázdniny a sviatky, vrátane Vianoc, narodenín, školských prázdnin.