Nenastúpenie do výkonu trestu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trnava

Otázka: Nenastúpenie do výkonu trestu

Dobrý deň. Rád by som sa opýtal, ako je to v prípade človeka, ktorému pred dvoma mesiacmi prišiel príkaz na nástup do výkonu trestu, a napriek tomu je stále na slobode. Ďakujem.

Odpoveď: Nenastúpenie do výkonu trestu

Dobrý deň. Odsúdeného, ktorý dobrovoľne nenastúpi na výkon trestu odňatia slobody, môže do výkonu dodať polícia. Okrem toho takémuto odsúdenému hrozí aj trestné stíhanie za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia podľa ustanovenia § 348 ods. 1 písm./ Trestného zákona.