Nenastúpenie na výkon trestu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trnava

Otázka: Nenastúpenie na výkon trestu

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či môžem dostať trest, ak som nenastúpil na výkon trestu odňatia slobody na určený termín, samozrejme, keď som o tom ani nevedel. Ak áno, koľko najviac môže tento trest byť? Ďakujem.

Odpoveď: Nenastúpenie na výkon trestu

Dobrý deň. Pokiaľ ste bez vážneho dôvodu nenastúpil výkon trestu odňatia slobody v lehote stanovenej súdom, môže Vám hroziť trestné stíhanie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. Uvedený trestný čin je pritom upravený v ustanovení § 348 Trestného zákona. Ak teda nepreukážete vážny dôvod pre nenastúpenie na výkon trestu odňatia slobody, hrozí Vám trest odňatia slobody so sadzbou až na dva roky.