Musí obsahovať výpoveď dátum uzatvorenia zmluvy ?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Musí obsahovať výpoveď dátum uzatvorenia zmluvy ?

Dobrý deň, potrebujem v právoplatnej výpovedi na strane zamestnanca uviesť dátum uzatvorenia pracovnej zmluvy? Viktor

Odpoveď: Musí obsahovať výpoveď dátum uzatvorenia zmluvy ?

Dobrý deň, vo výpovedi ako forme skončenia pracovného pomeru zo strany zamestnanca nie ej potrebné uviesť dátum vzniku prac. pomeru prípadne dátum uzatvorenia pracovnej zmluvy.  Predpokladáme, že pracovný pomer bol uzatvorený na dobu neurčitú a trvá viac ako jeden rok ku dňu doručenia prípadnej výpovede zo Vašej strany ako zamestnanca.  Potom platí ust. § 67  Zákonníka práce :

"Výpoveď daná zamestnancom
Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu."

Ak Váš pracovný pomer ku dňu doručenia výpovede zamestnávateľovi bude trvať viac ako jeden rok, potom je výpovedná doba dva mesiace. Ak pracovný pomer ku dňu doručenia výpovede bude trvať menej ako jeden  rok , potom je výpovedná doba jeden mesiac. Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom mesiaca, nasledujúpceho po doručení vypovede. Výpoveď je najlepšie doručiť zamestnávateľovi osobne proti podpisu tak, aby Vám zostal jeden doklad o jej doručení zamestnávateľovi.

Vo výpovedi môžete uviesť resp. v tejto sa odkázať na ust. §  62 a  §  67 Zákonníka práce.