Môžu mi siahnuť na majetok v SR ak mám dlhy v Rakúsku?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Nitra

Otázka: Môžu mi siahnuť na majetok v SR ak mám dlhy v Rakúsku?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či v prípade, že mám dlhy v Rakúsku, mi môžu siahnuť aj na moje konto na Slovensku. Ďakujem.

Odpoveď: Môžu mi siahnuť na majetok v SR ak mám dlhy v Rakúsku?

Dobrý deň, rakúsky exekútor by to nemohol urobiť (siahnuť Vám na slovenské konto). Ale pokiaľ by bola začatá exekúcia na Slovensku, potom by to bolo možné. Má Slovensku je možné začať exekúciu aj na základe rozhodnutia cudzieho štátu.