Môže v eshope predávajúci stornovať objednávku?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Prešov

Otázka: Môže v eshope predávajúci stornovať objednávku?

Dobrý deň, podarilo sa mi objednať výrobok za veľmi nízku (symbolickú) cenu z jedného eshopu. Potvrdenie o objednávke mi prišlo do emailu. Má predávajúci možnosť stornovať moju objednávku? Rovnako, nemali by obchodné podmienky byť v súlade so zákonom? Ďakujem.

Odpoveď: Môže v eshope predávajúci stornovať objednávku?

Dobrý deň, stornovanie objednávky zo strany predávajúceho je v zásade odstúpenie od zmluvy. Pre odstúpenie od zmluvy platí, že toto právo ma zmluvná strana vtedy, ak je to medzi účastníkmi dohodnuté alebo toto právo vyplýva zo zákona. Súčasťou kúpnej zmluvy uzatváranej cez internet sú spravidla aj všeobecné obchodné podmienky, s ktorými kupujúci (Vy) súhlasí. Obsahom týchto podmienok môžu byť aj pravidlá pre odstúpenie od zmluvy ako zo strany predávajúceho, tak i kupujúceho. Právo odstúpiť od zmluvy (právo stornovať objednávku) teda môže vyplývať práve z týchto všeobecných obchodných podmienok.