Kedy môže exekútor siahnuť na majetok?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Banská Bystrica

Otázka: Kedy môže exekútor siahnuť na majetok?

Dobrý deň. Pred pár rokmi som mala trvalý pobyt u mojej mamy. Keď mi však prišiel list od exekútora, moja mama moje trvalé bydlisko u nej zrušila. Od tej doby som bezdomovcom. Momentálne bývam v inom meste v nájomnom dome, kde nie je povolený trvalý pobyt. Chcem sa zamestnať v zahraničí ako opatrovateľka a na Slovensku si otvoriť živnosť. Na to však potrebujem mať trvalé bydlisko. Chcela by som sa opýtať právnika, či exekútor môže siahnuť na majetok mojej mamy alebo či môže prísť o strechu nad hlavou, ak mi tam znovu udeli trvalý pobyt. Potrebujem to pre otvorenie živnosti a možnosť vycestovať do zahraničia za prácou, aby som tak mohla začať splácať svoje dlhy. Ďakujem.

Odpoveď: Kedy môže exekútor siahnuť na majetok?

Dobrý deň. Ak sa exekúcia týka len Vás, tak exekútor nemôže vziať, prípadne zablokovať majetok niekoho iného. Pokiaľ vy sama nie ste vlastníčkou, alebo spoluvlastníčkou nehnuteľnosti v ktorej býva Vaša mama, tak trvalý pobyt Vám v tejto nehnuteľnosti dať môže. Trvalý pobyt je len informácia o Vašom pobyte, kde by ste mali preberať poštu a kde sa Vám aj budú doručovať všetky zásielky, pokiaľ neoznámite zmenu adresy na doručovanie.