Môže exekútor zobrať všetky peniaze z účtu?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Môže exekútor zobrať všetky peniaze z účtu?

Dobrý deň. Môže mi exekútor zobrať všetky peniaze z účtu, či už osobného alebo podnikateľského? Stalo sa mi to a teraz nemôžem podnikať, pretože nemám peniaze. Myslím si, že na to nemá právo. Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď: Môže exekútor zobrať všetky peniaze z účtu?

Dobrý deň, pokiaľ ide o otázku, či môže exekútor zobrať všetky peniaze z účtu, tak k tomu uvádzame nasledovné: Predtým ako bude vykonaná zrážka z účtu povinného, bude povinnému účet zablokovaný. Predpokladám, že vo Vašom prípade máte zatiaľ zablokovaný účet. Máte právo požiadať, aby Vám bola odblokovaná suma 100 eur. Exekútor blokuje na účtoch peniaze do výšky vymáhanej sumy a trov exekúcie. Nemôže zablokovať úplne všetky peniaze, aký je dlh nižší ako suma na účte.

Exekútor a nemusí zaujímať, že nemáte peniaze na podnikanie.