Mimoriadne výdavky a výživné

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trnava

Otázka: Mimoriadne výdavky a výživné

Dobrý deň, zaujíma ma, či sa mimoriadne výdavky, ako je napríklad kúpa dioptrických okuliarov alebo výdaje spojené s návštevou lekára (lieky, plombovanie zubov), zahrňujú do výživného, alebo či je otec povinný prispieť polovicou týchto sum. Ďakujem.

Odpoveď: Mimoriadne výdavky a výživné

Dobrý deň. Pri určovaní výšky výživného by sa malo počítať aj s tým, že čas od času vyvstane potreba vynaložiť určité mimoriadne výdavky. Preto rodič, ktorý je povinný platiť výživné nemá povinnosť podieľať sa nad rámec určeného výživného na určitých mimoriadnych výdavkoch súvisiacich so starostlivosťou a výchovou dieťaťa. Nie je však vylúčené, aby tak povinný rodič urobil dobrovoľne.