Miesto rozvodu a prechodný pobyt

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Miesto rozvodu a prechodný pobyt

Prajem pekný deň. Chcela by som sa opýtať, či musí byť rozvod realizovaný v meste trvalého bydliska, ak mám prechodný pobyt v Bratislave. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Miesto rozvodu a prechodný pobyt

Dobrý deň,

pokiaľ ide o rozvod, príslušný je ten súd, v obvode ktorého mali manželia posledné spoločné bydlisko v Slovenskej republike, ak býva v obvode tohto súdu aspoň jeden z manželov.

Ak žiaden z manželov obvode tohto súdu nebýva, tak potom je príslušný súd podľa bydliska odporcu, a ak nie je ani taký súd, potom je príslušný všeobecný súd, kde býva reálne navrhovateľ.

Nie je teda dôležitý trvalý pobyt ale reálne bydlisko. Pri určovaní príslušnosti postupujte podľa vyššie uvedených viet. Ak by ste ani napriek tomu si nebola istá príslušnosťou, napíšte nám.